Siber Güvenlik

Günümüzde siber güvenliğin sağlanması, ulusal güvenliğin önemli unsurlarından biri haline geldi. Son zamanlarda ülke olarak DNS sunucularımıza yapılan DDoS atakları, bu durumun en önemli göstergesidir. Kurumlarda ve vatandaşlarda farkındalığın artırılması, standartların ve regülasyonların oluşturup takip edilmesi, son olarak da bu alanda milli çözümlerin geliştirilip kullanılmasıyla, siber güvenliğe ulaşmak mümkün olacak.

Verinin bu kadar hızlı büyüyüp buluta taşındığı, erişimin geniş bant ve mobil olarak sağlandığı dünyamızda, 2020 yılında yaklaşık 75 milyar cihazın birbirine bağlı olacağını hatırlarsak, siber güvenliğin önemini daha iyi kavrayabiliriz.

Netaş, yeni nesil iletişim teknolojileri konusunda dünya çapında rekabetçi uzmanlığıyla birlikte, bir araştırma ve geliştirme yetkinliğine de sahip. Yeni nesil iletişim teknolojileri karmaşık ve internet teknolojileriyle iç içe geçmiş olduğu için birçok siber güvenlik riskine açık bulunuyor. Bu alandaki yerli ve yabancı çözümlerin eksikliğini gören Netaş, 4.5G başta olmak üzere IP tabanlı tüm iletişim teknolojilerinin güvenliğini sağlamaya ve bu konuda kurumlara güvence vermeye yönelik ürünler ve servisler geliştiriyor.

eBülten Üyeliği

Tüm yeniliklerimizden haberdar olmak için eBültenimize kayıt olun!