SİBER DÜŞMANINIZI TANIYOR MUSUNUZ?

Günümüzde siber tehditler hızla evrimleşirken, güvenliğinizi sağlamanın yolu siber düşmanınızı tanımaktan geçiyor. Siber tehditleri saldırıya uğramadan önce öğrenip, kurumunuzun itibarını koruyacak ve maddi zarar görmesini engelleyecek etkin önlemleri almanız mümkün. İhtiyacınız ise kurumunuza göre özelleştirilmiş Siber Tehdit İstihbaratı.

Netaş Siber Güvenlik Direktörlüğü kurumunuzu tehdit eden potansiyel ya da mevcut siber saldırılarla ilgili topladığı bilgileri analiz edip basitleştirerek sizinle paylaşır. Etkin karşılık verebilmeniz için size uçtan uca çözümler sunar.


Daha fazla bilgi

Netaş Siber Güvenlik İstihbarat Hizmeti

Web, deep web ve dark web üzerindeki siber istihbarat platform ve üretici veri tabanlarını kesintisiz olarak takip ederek kurumunuza yönelik olası tehditleri tespit ederek, tehdidin ortadan kaldırılması veya etki kontrolü yapılması için aksiyon planı oluşturuyoruz.

Size Özel Siber İstihbarat

Kredi Kartı İstihbaratı

Kayıtlarınızdaki kredi kartlarının dolaşıma girip girmediğini kara borsalar da dâhil olmak üzere sürekli araştırıyor, risk durumunda anlık bilgi sağlıyoruz.

Oltalama (Phishing) ve Siber İşgal (Cybersquatting)

Kurumunuza ait alan adlarını tarıyor, taklit edilip edilmediğini takip ediyoruz. Kurumunuz internet sitesinin adına benzer sitelerdeki içerik düzenli olarak tarıyor, herhangi bir oltalama kampanyasına dâhil olup olmadığını tespit ediyoruz.

Botnet ve C&C

Firmanızın sistemlerini korumak amacıyla müşteri domainlerinize ait kimlik bilgilerinin gizliliği kontrol edilir. Toplanan kimlik verileri anlık veya geçmişe yönelik olarak raporlanırken giriş bilgileri sızmış personelin uyarı aksiyon planları hazırlıyoruz.

Marka Hedefli Kötü Amaçlı Yazılım

Bize ilettiğiniz firmanıza özel dokümanların herhangi bir platformda daha önceden sızdırılmış olup olmadığını araştırıyoruz. Firmanızı tehdit eden kötü amaçlı yazılım örneklerini tespit edip gerektiğinde aksiyon planını iletiyoruz.

Rogue Mobil Uygulama

Kurumunuzu veya mobil uygulamasını taklit eden mobil uygulamaları tespit edip itibarınızı koruyacak önlemleri derhal hayata geçiriyoruz.

Hacktivizm

Sektörünüze yönelik küresel ölçekte yeni bir saldırı dalgası belirlediğimizde, anlık olarak bilgi sağlayarak gerekli aksiyonları size bildiriyoruz.

Markanın Kötüye Kullanımı

Sosyal medyayı sürekli takip ederek firmanız aleyhine konumlandırılan içerikleri anlık olarak raporluyoruz.

Veri Sızıntısı

Firmanıza özel olarak belirlediğiniz doküman içeriklerini hem anlık hem de geçmişe yönelik olarak P2P internet sitelerinde, raporlarda ve Web 2.0 platformları üzerinde kontrol ederek düzenli olarak raporluyoruz.

Yerel Medya Takibi

Firmanızın yerel medya yansımalarını anlık olarak takip ederek, itibarınızı kötü etkileyebilecek içerikleri anlık olarak raporluyoruz.

Dark Web Takibi

Dark Web üzerindeki firmanıza yönelik içerik ve veri sızıntılarını anlık raporlayarak gerekli önlemleri size bildiriyoruz.