Netaş Ağ Operasyon Merkezi (NOC)

Netaş Ağ Operasyon Merkezinde (NOC), merkezi yönetim için gerekli altyapılarının kurulum ve ilgili personelin istihdam maliyetlerini en ekonomik seviyede tutarak en kaliteli servisi sağlamak için şirketlere 7/24 ağ izleme ve yönetimi desteği veriyoruz.

Bu merkezde, tüm iş verilerinizi sağlayan sistem ve ağ altyapıları sürekli ve merkezi olarak izleniyor. Gerekli aksiyonları en kısa sürede alarak iş sürekliliğini garanti altına almak için ağ ve sistem altyapısı yönetimine proaktif bir yaklaşım getiriyoruz.


Netaş Ağ Operasyon Merkezi (NOC) hizmetleri

 • Şirket ağınızı oluşturan cihazlardan eş zamanlı olarak toplanan bilgileri, belirli zaman aralıkları içinde raporluyoruz.
 • Ağ üzerinde oluşması olası sorunları önceden saptayarak kısa sürede gideriyor ve iş akışı kesintiye uğramadan devamlılığını sağlıyoruz.
 • Ağ performans ölçümlerini gerçekleştirip değerlendirerek gerekli optimizasyon ve sistemlerin ideal performansta çalışmasını sağlıyoruz.
 • Yazılım ve uygulama yönetim ve güncellemelerini, tek bir merkezden ve zamanında gerçekleştiriyoruz.

 • Ağ Operasyon Yönetiminin Unsurları

  Konfigürasyon Yönetimi

  Tüm varlıkların (donanım, yazılım, ağ ürünleri, belgeleme, bağlı sistemler) tanımlanmasını, ayrıntılı bilgilerinin tutulmasını, tarihçesinin izlenip raporlanmasını sağlar.

  Değişiklik Yönetimi

  Kurumunuz tarafından belirlenen standart yöntem ve prosedürlerin kullanımını sağlar. Değişiklikle ilgili olayların servis kalitesi üzerindeki etkisi en aza indirilerek bunun sonucunda şirketin günlük işlemleri hızlandırılır.

  Sürüm Yönetimi

  Netaş tarafından oluşturulacak ya da kurumunuzun dışarıdan sağlayacağı donanım ya da yazılımlar için yeni sürümlerin denetlenmesini ve dağıtılmasını sağlar.

  Olay Yönetimi

  Netaş tarafından oluşturulacak ya da kurumunuzun dışarıdan sağlayacağı BT olay yönetimi sürecine uygun olarak, hizmet süresince ortaya çıkan olayların tespiti, analiz edilmesi ve ortadan kaldırılması için doğru kararlar verilir.

  Problem Yönetimi

  BT altyapınızdaki kök sorunları bularak sorunların tekrar da etmeyecek şekilde engellenmesini sağlar.

eBülten Üyeliği

Tüm yeniliklerimizden haberdar olmak için eBültenimize kayıt olun!