Medya

Netaş’ın akıllı enerji yönetim sistemi “NEOS”a TESİD Yenilikçilik Yaratıcılık Ödülleri’nde “Yenilikçiliğin Ticarileştirilmesi” ödülü verildi

Netaş’ın akıllı şehir çözümleri kapsamında piyasaya sunduğu NEOS Akıllı Enerji Yönetim Sistemi şemsiyesi altındaki NEOS Otomatik Sayaç Okuma ve Enerji İzleme Sistemi, Türk Elektronik Sanayicileri Derneği’nin (TESİD) 16. Yenilikçilik Yaratıcılık Ödülleri’nde ‘Büyük Firma’ dalında “Yenilikçiliğin Ticarileştirilmesi” ödülüne layık bulundu.  

Her tür sayaç verisinin uzaktan otomatik olarak okunması ve yönetilmesi için geliştirilmiş bulut tabanlı enerji yönetim sistemi olan NEOS Otomatik Sayaç Okuma ve Enerji İzleme Sistemi’ne getirdiği yenilikçi çözümlerden dolayı verilen ödülü Netaş adına Enerji Sektörü ArGe Projeleri Kıdemli Yöneticisi Sait Şener aldı.

Netaş Enerji Sektörü ArGe Projeleri Kıdemli Yöneticisi Sait Şener ödüle ilişkin yaptığı açıklamada, “Akıllı şehir çözümleri kapsamında geliştirdiğimiz NEOS Otomatik Sayaç Okuma ve Enerji İzleme Sistemi ile farklı firmaların değişik marka ve modeldeki sayaçlarının uzaktan, geliştirilebilir, ölçeklenebilir, modüler, esnek, güvenilir, maliyet etkin, yüksek erişilebilirliğe sahip ve aynı zamanda farklı akıllı şebekelere uyarlanabilen bulut tabanlı bir enerji yönetimi sistemi üzerinden okunmasını sağlıyoruz. Şimdiden geleceğimizi şekillendiren IoT [nesnelerin interneti], bulut bilişim ve Büyük Veri gibi yeni nesil teknolojileri, verimliliği artırarak katma değer sağlayacak şekilde operatörlerin hizmetine sunuyoruz.

ArGe departmanımızın geliştirdiği, hali hazırda beş ilde kullanılmakta olan ve kaynakların kullanımında etkinliği artıran sonuçlara imza atan ürünümüzün Türk Elektronik Sanayicileri Derneği tarafından da takdir edilmesinden dolayı çok mutluyuz,” dedi.

 

Tarih: 25.01.2018 12:04 Yazar: netas

Yazar'a Soru Sorun!

eBülten Üyeliği

Tüm yeniliklerimizden haberdar olmak için eBültenimize kayıt olun!