Medya

Netaş, 2014’te %17 büyüdü!

Türkiye’nin lider sistem entegratörü Netaş; katma değer yaratan projeler gerçekleştirmeye ve özgün teknoloji üreterek büyümeye devam ediyor. 2014 yılında vergi sonrası net kârını 2 milyon TL’den 12 milyon TL’ye çıkaran Netaş, FVAÖK marjını geçen yıla oranla 100 baz puan (bps) artırarak 39 milyon TL’ye ulaştırdı. Netaş, 2014 yılını, belirlenen strateji doğrultusunda öngörülere uygun olarak tamamladı. 2014 yılında satış gelirleri TL bazında %17 artan şirketin kayıtlı siparişleri, önceki yıla göre %42 artış göstererek 469 milyon TL’ye ulaştı. Netaş, operasyonlardan 27 milyon TL nakit yarattı.

 

Netaş’ın 2014 yılı finansal sonuçlarını ve hayata geçirdiği projeleri paylaşmak üzere düzenlenen basın toplantısına, Netaş CEO’su C. Müjdat Altay ve Netaş CFO’su İlker Çalışkan katıldı. Konuyla ilgili bir değerlendirme yapan Netaş CEO’su C. Müjdat Altay, “2014 yılı Netaş açısından oldukça başarılı geçti. Belirlenen strateji doğrultusunda hedefe ulaştığımız, alınan büyük ölçekli sistem entegrasyonu projelerinin etkisini gördüğümüz bir yılı geride bıraktık. Geleceğimizi garanti altına alacak projeler gerçekleştirmeye ve bölgesel sistem entegratörü olma yolundaki çalışmalarımıza başarıyla devam ediyoruz. Bunun en büyük kanıtlarından biri, 2014 yılında alınan siparişlerin %30’unun yurtdışından gelmesi oldu. Ülkemizi kalkındıracak en önemli unsurun teknoloji olduğu inancıyla yolumuza devam ediyoruz.” dedi.

 

Finansal sonuçlarla ilgili bilgi veren Netaş CFO’su İlker Çalışkan ise “2014 yılı için paylaştığımız öngörüyü bire bir yerine getirdik. 2015 yılındaki finansal hedeflerimizi, satış gelirlerinde yıldan yıla dolar bazında %7 artış, FAVÖK marjının 100 bps artması ve işletme faaliyetlerimizle nakit yaratmak olarak belirledik. Kontrollü büyümeyle kârlılığı artırmak üzere çalışmalarımızı sürdüreceğiz.” dedi.

Tarih: 03.01.2020 01:50

eBülten Üyeliği

Tüm yeniliklerimizden haberdar olmak için eBültenimize kayıt olun!