İnsan Kaynakları Politikaları

İşe Alım ve Yerleştirme;

Başarımızın arkasındaki en önemli kaynak çalışanlarımız. Seçme ve Yerleştirme sürecinde en büyük hedefimiz; pozisyonun gerektirdiği eğitim, bilgi, tecrübe ve yetkinliklerin yanı sıra, genç, dinamik ve yaratıcı ekibimize ve kurum kültürümüze uyum sağlayabilecek yeni takım arkadaşlarını şirketimize kazandırmak.

Eğitim;

Çalışanlarımızın mesleki ve kişisel gelişimi bizim için büyük önem taşıyor. Faaliyet gösterdiğimiz sektör, eğitime çok büyük önem vermeyi zorunlu kılıyor. Eğitim programları, çalışanların, görevlerini yaparken karşılaştıkları sorunları en aza indirgemek, mesleki bilgi ve becerilerini artırmalarına katkı sağlamak ve yetkinliklerini kuvvetlendirmek amaçlarını göz önünde tutularak planlanıyor.

Performans Yönetimi;

Çalışanlarımızın güçlü ve gelişime açık yönlerini belirlemek, bu doğrultuda eğitim ve kariyer planlamalarına ışık tutmak için tüm yıla yayılan bir performans değerlendirme sistemimiz bulunuyor.

Ücretlendirme ve Prim;

Çalışanlarımızın başarı göstergeleri ile yetenek ve deneyimlerine uygun ücretlendirmeyi sağlayan, adil ve rekabetçi ücret ve yan hak yönetim stratejimiz bulunuyor. Netaş’ta ücret yönetimini yan hak yönetimi ile bir bütün olarak görmekteyiz. Her yıl çalışanlarımızın isteklerine göre şekillendirebildiğimiz esnek yan hak yönetimi ve Netaş hedefleri doğrultusunda yıldan yıla gözden geçirilen prim sistemlerimiz ile Netaş’ı yarınlara taşıyacak ücretlendirme alt yapısının korunması için çalışmaktayız.

İnsan Kaynakları Uygulamaları

Benefit&Banafit Esnek Yan Hak Programı;

Şirketimizde "Benefit & Banafit Programı" kapsamında esnek yan haklar uygulaması bulunuyor. Çalışanlarımızın farklı tercih ve ihtiyaçları doğrultusunda, belirlenen limitler çerçevesinde, kendi yan haklar paketlerini seçmelerine olanak tanıyan bu programı uygulayan Türkiye’nin öncü şirketi olduğumuz için gururluyuz.

RecogNetaş Ödüllendirme Portalı;

Netaş'ta çalışan herkes birbirine ödül verebiliyor! Ödüllendirme ve/veya ödüllendirilme için sene sonunu beklememize gerek kalmadan yılın her günü birbirimize farklı nedenlerle ve farklı kategorilerde ödüller verebiliyoruz.

BAU Netaş Technoacademy;

Netaş çalışanları %75 indirimle ofiste lisansüstü eğitim alabiliyorlar, kampüsümüz işyerimiz oluyor.

JobShop;

Netaş çalışanları şirket içinde açılan pozisyonlarda yatay/dikey geçiş yapabiliyor.

Kreş Yardımı;

Kadın çalışanlar için çocukları doğduktan sonra ilköğretime başlayana kadar geçen tüm dönem boyunca her ay kreş yardımımız bulunuyor.

Sosyal Hayat

Yemek;

Genel Müdürlük çalışanlarımız binamızda bulunan yemekhanemizde veya kafeteryada yemeklerini yiyorlar. Satış Ofisi çalışanlarımız için ise aylık yemek kartı veriliyor.

Ulaşım;

Anadolu ve Avrupa yakasında geniş bir servis ağımız mevcut. Kendi aracıyla ulaşımını sağlayan çalışanlarımız için de otoparkımız bulunuyor.

Netaş ProAktif;

Çalışanlarımızın birbirleriyle olan iletişimi bizim açımızdan büyük önem taşıyor. Netaş İç iletişim çatısı altında yer alan Proaktif, çalışan memnuniyetini ve bağlılığını destekleyen ve birimler arası sinerjiyi artırmayı hedefleyen, şirket içi ve şirket dışı organizasyonlar düzenliyor.

Çalışma arkadaşlarımızdan gelecek her türlü fikre değer veren, bu fikirleri değerlendirirken etik kuralları ön planda tutan, birbirimizle iletişimimizi güçlendiren ve sinerji yaratan, Netaş’taki yaşamımızı daha dinamik ve daha eğlenceli hale getiren, sosyal kulüplerimizin koordinasyonunu sağlayan, dinamik bir kadroya sahip Netaş ProAktif, çalışma hayatımızı renklendiriyor.

Netaş Tiyatro Topluluğu;
Netaşlıların amatör ruh ve heyecanla oluşturduğu Netaş Tiyatro Topluluğu 2005 yılında kuruldu. 14. yılını geride bırakan tiyatro ekibimiz 2006 yılından bu yana 80’in üzerinde, 13 farklı oyunla seyircilerin karşısına çıktı. 25 kişiden oluşan Netaş Tiyatro Topluluğu, "Babil’e Bir Melek İniyor" oyunuyla yeni sezonda perdelerini açıyor.

Sağlık;

Revirimizde şirket doktorumuz ve sağlık personelimiz bulunuyor.

Sosyal tesisler;

Çalışanlarımız Genel Müdürlük binamızda yer alan spor salonu, yüzme havuzu, basketbol sahası, kafeterya ve katlarda bulunan “Bonibon Cafe”lerimizden tüm gün faydalanabiliyorlar.

Umutluyuz;

Netaşlılar gönüllülük çalışmaları ile de bir araya geliyor. Gönüllülerimiz şimdiye dek pek çok projeye imza attılar ve atmaya da devam ediyorlar.

İhtiyaç sahipleri için toplanan kitap ve kıyafetler, "Netaş Şifa Ormanı", Kızılay kan ve ilik bağışı, ilkokullarda gerçekleştirilen kodlama eğitimleri projelerden bazıları...

Netaş bünyesinde kurulan ve 30 yıldır varlığını sürdüren Netaş Öksüz ve Yetimleri Eğitim Vakfı ise; ebeveyni Netaş'ta çalışırken vefat eden çocuklarımızın eğitim hayatları boyunca burs ile okumasını sağladığımız ve kaynağını tamamen Netaş çalışanlarının oluşturduğu bir vakıf.

 

 

Kariyer Fırsatları    

 

Geleceği inşa etmemize yardımcı ol: Netaş Staj Programları

Netaş Türkiye’de telekomünikasyon sektöründe bir okuldur. Sektörü bugüne taşıyan, daha da önemlisi yarına taşıyacak olan telekomünikasyon sektörü profesyonellerinin yolu hep Netaş’tan geçmiştir. Çünkü teknolojiyle daha iyi bir geleceği inşa etme tutkumuz ve yenilikçiliğe olan iştahımızla, gençlere bilgi birikimimizi aktararak şimdi hayal dahi edemediğimiz bir yarına katkı sunabileceğimize inanıyoruz.

COOP Uzun Dönem Staj Programımızı da bu inançla tasarladık. Akademide sağlam bir bilimsel temelle donanan üniversite öğrencilerinin sektör tecrübesi kazanarak, hangi alanda çalışmak istediklerini daha berrak bir biçimde görmelerini hedefledik.

2014 yılından bu yana güz, bahar ve yaz dönemi olmak üzere yılda 3 dönem olarak gerçekleştirdiğimiz Netaş COOP programımıza şimdiye dek 951 öğrenci katıldı. Netaş’ın yürüttüğü projelerde bizzat görev alan stajyerlerimiz Netaş kültürünü tanıma imkanı elde etti. Stajyerlerimizin yaklaşık beşte biri okullarını bitirmelerinin ardından tam zamanlı olarak çalışmak üzere bizlere katıldı, bize güç kattı.

Stajyerlerimizin seçim sürecinde Türkiye’de işbirliği yaptığımız 12 üniversiteye ziyaretler gerçekleştiriyor, Netaş’ı anlatıyor, stajyer adaylarıyla mülakatlar gerçekleştiriyoruz.

Sen de Netaş’ta staj yaparak hem sektörü hem kendini daha iyi tanıyabilir, daha iyi bir geleceği inşa etmemizde bize yardım edebilirsin.

COOP programı kriterlerimiz:

  • • Üniversitelerin bilgisayar, elektrik elektronik, haberleşme mühendisliği gibi ilgili bölümlerinden birinde 3. veya 4. sınıfında okuyor olmak
  • • Haftada an az 3 veya 4 gün Netaş’a gelebilecek olmak
  • • Öğrenci sigortasının okul tarafından karşılanması

 

 

eBülten Üyeliği

Tüm yeniliklerimizden haberdar olmak için eBültenimize kayıt olun!