Endüstriler

 

Ulaşım

Örnek Resim

Netaş olarak akıllı stadyumlardan hastanelere, kamu güvenliğinden akıllı ulaşım ve havacılık sektörüne kadar Türkiye’nin uçtan uca dijital dönüşümü için gerekli teknolojik altyapıları kuruyoruz. Bu kapsamda Türkiye’nin lider sistem entegratörü olarak İstanbul Havalimanı’nın tüm kablolu ve kablosuz iletişim altyapısını kurduk. İletişim altyapısı beş yıl boyunca bizim tarafımızdan işletilecek proje sayesinde; havalimanı yönetimi, havayolu şirketlerinin banko ve ofisleri, gümrük ve polis noktaları, restoranlar, otopark alanları, dutyfree mağazaları da dahil olmak üzere havalimanı içindeki tüm işletmelere kablosuz ve kablolu iletişim hizmetleri sunabiliyor. Ayrıca havalimanı için 5 binden fazla çekim noktasında kurulan Türkiye’nin en geniş ağ altyapısıyla otoparka girilen andan uçakların havalandığı ana kadar 55 bin ziyaretçi eş zamanlı olarak internet hizmetinden faydalanabiliyor. 

Bunun yanı sıra Netaş olarak havalimanının BT altyapısında kullanılacak Türkiye’nin en büyük kesintisiz Veri Merkezi Bulut Otomasyon Sistemlerinden birinin kurulumunu gerçekleştirdik. Bu altyapı sayesinde havalimanındaki işletmelere otomatik provizyonlama ile talep edilen kaynak sağlanabiliyor. ERP entegrasyonu sayesinde işletmelerin kullanımları otomatik olarak faturalandırılabiliyor. Havalimanı operasyonu için kritik öneme sahip alan yönetim sistemi, sıra ve otopark yönetim sistemi ve sadakat sistemi gibi yapılar da bu altyapı üzerinde çalışıyor.

Finans Kuruluşları

Finansal hizmetler, bilişim sektörü için her zaman öncü bir dikey oldu. Netaş olarak, finansal hizmetler konusunda 25 yılı aşkın tecrübemizle ekosistemin lider oyuncusu olarak bankacılık, sigortacılık, yatırım hizmetleri ve diğer alanlardaki projelerle sektörde yer alıyoruz.

Sektörde son dönemde şirketlerin özellikle büyüme ve müşteri ilişkilerini geliştirme açısından gündeminde olan konular; iş zekâsı, büyük veri, altyapının dijitalleşmeye uygun hale getirilmesi, yeni ödeme sistemleri ve yeni nesil bankacılık uygulamaları başlıkları altında toplanıyor. Şirketlere özel uygulamalar geliştirme, yazılım ekiplerinin geliştirme ve test ihtiyaçlarına destek olma, iş zekâsı çözümleri, altyapıların dijitalleşmeye uygun hale getirilmesi, müşteri ve şirket içi iletişimin en esnek şekilde gerçekleştirilebilmesi konularında hizmet veriyoruz. Bunlara ek olarak, güvenlik, ağ, test, uzaktan hizmetler ve yönetilebilir hizmetler de sunuyoruz.

Telekom Servis Sağlayıcıları

Kurulduğumuz günden bu yana 49 yıldır telekom şirketlerine hizmet veriyoruz.Telekom operatörü seviyesinde teknoloji üreterek ve uygulayarak, Türkiye’deki tüm büyük operatörleri ve uluslararası alanda bölgenin önde gelen operatörlerini desteklemeye devam ediyoruz. Altyapı çözümleri alanındaki portföyümüzü yeni nesil teknolojilerle güçlendirirken, LTE alanında kendi çözümlerimizi sunuyor, uygulama alanında OSS ve BSS çözümleriyle operatörlerin iş ortağı olmaya devam ediyoruz.

Kamu ve Kamu Güvenliği

Türkiye’de ve bölgede kamunun teknolojik dönüşüm projelerini gerçekleştiyor, teknoloji transferi yapabilme yetkinliğimizle kritik projelere imza atıyoruz.

Türkiye, Cezayir, Kazakistan ve Bangladeş’te ilkleri gerçekleştirdiğimiz, kamunun halka daha iyi hizmet vermesini sağladığımız projeler bizi kamunun lider iş ortağı olma konusunda güçlendiriyor. Ulaştırma, eğitim, sağlık, adalet, savunma ve başbakanlık gibi kurumlarda kamunun güvenilir iş ortağı olmak için gereken disiplin, geniş ekip ve ekosistemi yönetebilme yetkinliğiyle, çok geniş bir coğrafya ve yetkinlik yelpazesinde hizmet vermeye devam ediyoruz.

Aynı zamanda savunma iletişimi, kamu güvenliği ve e-devlet çözümleri için geliştirdiğimiz yeni nesil iletişim teknolojileri sayesinde, çokuluslu firmaların eriştiği noktadayız. Hızlı, yüksek çözünürlükte ve gerçek zamanlı iletişim, her üç alanda da son derece kritik bir öneme sahip. Yüksek hızlı, kesintisiz ve güvenli iletişim ihtiyacını, laboratuvarlarımızda, tamamen Türk mühendisler tarafında tasarlanan yerli teknolojiyle karşılamaktan gurur duyuyoruz.

Enerji

Yakın zamandaki düzenlemelerle birlikte, teknolojinin etkin iş yapabilme konusunda ön plana çıktığı enerji sektörü, Netaş’ı şirketlerin önemli bir iş ortağı haline getirdi. Otomatik sayaç okuma sistemi ve sokak lambalarının uzaktan yönetilmesi gibi sektöre özel uygulamaların yanı sıra, veri merkezleri, yazılım ve altyapı çözümleriyle, Türkiye’nin önde gelen kurumlarına uçtan uca hizmet vermeye devam ediyoruz.

Spor ve Eğlence

Dünyada şehirleşmenin artması ve organizasyonların büyümesiyle birlikte ön plana çıkan sektörde, Netaş olarak Türkiye’nin ve bölgenin ilklerini gerçekleştiriyoruz. Akıllı stadyum başlığında Türkiye’den 40 civarında basketbol ve futbol tesisini dönüştürerek, Vodafane Park gibi projelerde bölgede ilk defa uygulanan teknolojileri hayata geçiriyoruz. Akıllı stadyum altyapısının yanı sıra, çok yüksek talepleri yönetebilen biletleme sistemi yazılımı ve veri merkezlerinin yönetimi gibi hizmetlerle, projeleri uçtan uca çözümlerle gerçekleştiriyoruz.

 

Perakende ve Hızlı Tüketim

Müşterilere çoklu kanaldan ulaşmanın ve teknolojileri hızlı sağlamanın kritik olduğu sektörde, Netaş olarak Türkiye’nin lider markalarına hizmet veriyoruz. Altyapı ve ülke çapında destek hizmetlerimizin yoğun olduğu dikeyde, müşterilerimize değer katmaya devam ediyoruz.

 

 

Akıllı Bina ve Kampüs Çözümleri

On beşten fazla ülkede 100’den fazla inşaat projesinden edindiği deneyimiyle NETAŞ, en temel gereksinimlerden özelleştirilmiş yazılım ve sistem çözümlerine kadar uzanan bir skalada uçtan uca entegre akıllı bina çözümleri sunuyor. Akıllı bina projelerimiz, ticari yapıları, hastaneleri, havaalanlarını, spor komplekslerini, eğitim kurumlarını, fabrikaları, alışveriş merkezlerini ve konutları kapsıyor.

Ağırlama ve Kontrol Sistemleri

Işıklandırma Otomasyonu, Varlık Detektörü ve Simülasyonu, Otel Odası Konfor Sistemi, Isıtma-Havalandırma-Klima (HVAC) Sistemleri

Sunucu ve Depolama Sistemleri

Operatör İş İstasyonu (Client Workstation), Sanallaştırma, Bulut Bilişim Çözümleri, Veri Yedekleme ve Kurtarma Çözümleri

Bilgi Sistemleri

Kiosk, Dijital Pano, SMATV, IPTV ve Video Yayın Sistemleri

Hayatî Emniyet ve Güvenlik Sistemleri

Erişim Kontrolü, IP CCTV, Yangın Alarmı, Anons ve Tahliye Bilgilendirme Sistemleri

Bina Yönetim Sistemleri

Mekanik Kontrol, Bina Otomasyonu, Kontrol – SCADA ve Enerji Yönetim Sistemleri, Çağrı Merkezi Çözümleri, Aydınlatma Otomasyon Sistemleri

İletişim Sistemleri

Ağ – Veri Sistemleri Kablolama, IT Altyapısı, Bağlantı Merkezi Çözümleri, Bütünleşik iletişim, Kablolu ve Kablosuz İnternet Çözümleri, IP Telefon Sistemi, Sesli ve Görüntülü Konferans Sistemleri

  

eBülten Üyeliği

Tüm yeniliklerimizden haberdar olmak için eBültenimize kayıt olun!