Yeni Nesil VoIP Çözümleri

Bütünleşik İletişim Çözümleri

Netaş, Bütünleşik İletişim Çözümleri konusunda, temel teknoloji tedarikçisi olarak Cisco ve Genband ile çalışıyor. Ayrıca projelerimizde fırsat bazlı olarak Nice, Onsoft, Zoom, Ipera, 2ring, B+S, Xmedius, Entera, RightFax, Jabra, Sennheisser, Plantronics, Sestek, Avaya, Nokia, Polycom, Mitel ve Defne gibi üretcilerle işbirliği yapıyoruz.

Bakım ve destek konularında müşterilerimize, ülke geneline yayılmış bir ekiple SLA bazlı destek sunuyoruz. Müşterinin talebi doğrultusunda, sistemlerinin işletmenliğini ve gündelik operasyonlarının yönetilmesini sağlıyoruz. İsterlerse dış kaynak eleman sağlama yöntemiyle ya da uzaktan merkezi yönetimle destek veriyoruz. Tüm bunlara ek olarak, Netaş içerisinde yer alan ArGE ekipleri, yazılım mühendisleri ve mimarlarımızın tasarlayıp geliştirdiği Netaş markalı ses teknolojileri yazılım ürünleri ve katma değerli add-on yazılımlarla; raporlama, IP telefon servis uygulamaları, middleware ve özelleştirme, agent arayüz çözümleri gibi alanlarda müşterilerimiz ve şirketimiz için katma değer yaratıyoruz.

Bütünleşik İletişim Çözümleri, başta finans ve bankacılık olmak üzere, sektör bağımsız bir şekilde büyük ve orta büyüklükteki şirketlerin ilgisini çekiyor ve yaygın bir şekilde kullanılıyor.

Kurumsal Mobil Cihazlar ve Müşteriler

Günümüzde, mobil çalışan, mekân ve zamandan bağımsız veya erişilebilir olması gereken eleman sayısı her geçen gün artıyor. Çoğu şirket personel verimliliği ve müşteri memnuniyetini sağlayabilmek için, ekiplerini ve çalışma süreçlerini daha hareketli olmak üzerine kurguluyor. Doğası gereği karmaşık olan iş süreçleri ve ilişkileri, işin içine hareketli çalışma alışkanlıkları girdiğinde biraz daha karmaşıklaşıyor ve zorlaşıyor. Ulaşılmak istenen kişiye ve bilgiye nerede olursa olsun, zamandan bağımsız doğru kanaldan ve cihazdan erişebilmek, erişilemese bile etkileşimi devam ettirebilmek büyük değer taşıyor. Bu amaçla, Netaş olarak müşterilerimize geniş bir aralıkta farklı maliyet ve yetkiliklerle edinebilecekleri kurumsal mobil son kullanıcı cihazları ve bu cihazlar üzerinde çalışabilen yazılım tabanlı istemciler sunuyoruz.

Ayrıca, çeşitli üreticilerin farklı ürünleriyle, mobil cihazların güvenliği ve uzaktan merkezi olarak yönetimi konularında müşterilerimize çözümler oluşturuyoruz. Hareketli çalışanların, doğru şekilde birbirleriyle iletişim kurmasını sağlamak, öncelikle verimliliği ve çalışan memnuniyetini artırıyor. Bu şekilde, sahip olduğu iletişim kanallarına göre çalışma şeklini belirleyen şirketler, yerlerini, ihtiyaç duydukları çalışma şekline göre iletişim kanallarını kurgulayabilen daha özgür ve yenilikçi yapılara bırakıyor.

Sunduğumuz çözümler, sektör bağımsız şekilde büyük ve orta büyüklükteki şirketlerin ilgisini çekiyor ve yaygın kullanılıyor.

Mobil cihaz konusunda ana teknoloji tedarikçimiz Samsung. Ayrıca son dönemde derinleşen Cisco – Apple işbirliği doğrultusunda, iOS temelli cihazları da çözüm portföyümüzde müşterilerimize sunuyoruz. Mobil istemciler konusunda ise başta Cisco ve Genband olmak üzere farklı üreticilerle birlikte çözüm üreterek, müşterilerimize en doğru çözümü sağlıyoruz.

Mobil cihazlar ve istemciler konularında müşterilerimize sunduğumuz danışmanlık hizmetiyle, öncelikle ihtiyacın doğru belirlenmesine yardımcı oluyoruz. Pek çok farklı üreticinin ve cihaz seçeneğinin bulunduğu pazarda, beklenti ve ihtiyacı doğru şekillendirebilmek büyük önem taşıyor. Kurulum ve devreye alma aşamalarında, satış sonrası teknik desteğimiz ülke geneline yayılmış bulunuyor. Cihaz sayısının çokluğu ve kullanıcıların dağınık çalışmaları sebebiyle, arızalı cihazların değişimi ve yedek cihaz havuzunun yönetimi büyük önem taşıyor. Müşterilerimize sunduğumuz satış sonrası teknik destek kapsamında, bu zorlu adımı da başarılı bir şekilde sunuyoruz.

Taşıyıcısı Sınıfı Ses ve Bütünleşik Pazarlama Çözümleri

Servis sağlayıcıların müşterilerine ses, görüntülü iletişim, anlık mesajlaşma, IVR, voicemail ve benzeri hizmetleri güvenilir, güvenli ve yüksek çalışırlık oranına sahip bir mimariyle sunabilmesini, düzenlemelere ve kurallara uygun bir mimariyle ihtiyaç duyulabilecek her türlü raporlama ve loglama detaylarını birlikte sağlayan teknoloji ve hizmetlerin bütünüdür.

Sunduğumuz çözümler, servis sağlayıcı pazarını hedefliyor. Çok sayıda aboneye hizmet verebilen, yerinde ve ayrıca coğrafi olarak yedeklilik önlemlerine sahip, servis kesintisi minimumda tutulan, yeni servislerin hızlı ve kolay verilmesine uygun, dış sistemlerle kolayca entegre olabilen, genel teknoloji standartları ve iletişim protokolleriyle uyumlu esnek mimariler oluşturulabiliyor.

Servis sağlayıcı çözümleri konusunda, temel olarak Genband teknolojileriyle ilerliyoruz. Bu noktada Genband’ın uygulama sunucu çözümleri, mesajlaşma platformları Converged Intelligent Messaging (CIM) ve Intelligent Messaging Manager (IMM), SBC çözümleri (interconnect, access ve enterprise), çağrı yönetim çözümleri, ses geçidi çözümleri (media, universal access, line access, compact), kablosuz erişim geçitleri (Security Gateway, evolved Packet Data Gateway, S2a Mobility over GTP Gateway), bulut temelli hizmetleri (Kandy, Nuvia, Fring) ve WebRTC ağ geçidi (SpiDR) çözümleri dikkat çekiyor. Ayrıca tamamlayıcı ürünler konusunda, başta Defne ve Servisnet olmak üzere farklı üretici ve hizmet şirketleriyle işbirliği yapıyoruz.

Servis sağlayıcıların müşterilerine sunacakları ses ve multimedya servislerinin tasarlanması, ilgili altyapıların oluşturulması, bu yapıların ihtiyaçlar doğrultusunda genişletilmesi ve yeni servislerle donatılması aşamalarında, müşterilerimize satış öncesi, satış ve satış sonrası rollerde hizmet sunuyoruz. Netaş aynı zamanda, Stratejik Dış Kaynak ve Geliştirilmiş Profesyonel Servisler kapsamında Genband teknoloji (ArGe) servisleri sağladığı için, portföyümüzdeki ürün yazılımlarının büyük çoğunluğu Netaş mühendisleri tarafından geliştiriliyor. Bu da müşteriye özel tasarım ve entegrasyon aktivitelerinin hızla gerçekleştirmesine olanak sağlıyor.

Video Dağıtım Ağları ve Dijital Pano Çözümleri

  • Reklam, bilgilendirme ve yönlendirme amaçlı kullanılan digital signage/kiosk çözümleri,

  • Offline görüntü, canlı içerik, stüdyo kayıt, TV kanalları gibi kaynakların kurumsal ağlarda toplanması ve yayınlanması çözümün temel kırılımlarıdır.

Reklam ve bilgilendirme amaçlı mesajların insanlara ulaşmasını kolaylaştırmak, yeni iletişim alanları oluşturmak, reklam ve bilgilendirme giderlerinde operasyonel maliyet tasarrufu sağlamak, fikirlerin daha hızlı şekilde müşteriyle buluşmasına destek vermek, her fırsatta müşterinin ilgisini çekmek ve akılda kalıcılığı artırmak, çözümün ana amacını oluşturuyor.

eBülten Üyeliği

Tüm yeniliklerimizden haberdar olmak için eBültenimize kayıt olun!