Blog

Dijital Dönüşüm

Türkiye’nin dijital dönüşümü için teknoloji geliştiriyor, üretiyor ve dünya markası bir sistem entegratörü olmak amacıyla bu dönüşüme katkı sağlayacak projeleri hayata geçiriyoruz.

 

 

Türkiye’nin 1 numaralı sistem entegratörü olarak kurumların dijital dönüşümüne teknoloji ortağı olurken, ülke ekonomisinin gelişmesine ve şirketlerin verimliliğinin artışına katkı sağlamaya da devam ediyoruz. Global değişimleri yakından takip ederek, teknolojideki yenilikleri ülkemize getirmeyi sürdürüyor ve 750’yi aşkın mühendisin çalıştığı ArGe merkezimizdeki Türk mühendislerinin birikimi ve becerisiyle, kurumsal ve kamu müşterilerimiz için geniş bir yelpazede dünya çapında rekabet gücüne sahip öncü çözümler geliştiriyoruz.

 

Netaş olarak, müşterilerimizi dünyayla eşzamanlı olarak yeni teknolojilerle buluşturmayı amaçlarken, son teknolojilere daha ekonomik yoldan ulaşmalarını da sağlıyoruz. Bu kapsamda Türkiye’nin dijital dönüşümü için teknoloji geliştiriyor, üretiyor ve dünya markası bir sistem entegratörü olmak amacıyla bu dönüşüme katkı sağlayacak projeleri hayata geçiriyoruz. Bunlardan bir tanesi, 4.5G teknolojisi. Mobil iletişim bugün küresel iletişimin en hızlı büyüyen ve hayatımıza en çok etki eden kısmını oluşturuyor. Son dönemde yürüttüğümüz yenilikçi projelerin başında, yazılım ve donanım olarak sıfırdan geliştirilen mobil geniş bant teknolojisi geliyor. Bu teknoloji, sadece 4.5G’ye geçmeyi planlayan mobil operatörlerin değil; yüksek hızlı, kesintisiz ve güvenli görüntü iletişimine gerek duyan, ulaşımdan güvenliğe kadar farklı alanlardaki pek çok kuruluşun ihtiyacını da karşılıyor. Ayrıca bünyemizde kurduğumuz test merkezinde, en ileri mobil teknolojileri test ediyoruz.

 

Yerli ürünler olmadan, ülkemizde kritik altyapıların güvenliğini sağlamak ve siber evrende güncel kalmak şirketlere yüksek maliyet dışında, teknolojide dışa bağımlılığı da getirerek, önemli ölçüde döviz kaybına da neden oluyor. Nova markası altında, pazara sunduğumuz siber güvenlik çözümleriyle bunu başardık. Nova’yı, ArGe merkezimizin gücünden yararlanarak, 4 sene gibi kısa bir zamanda gerçekleştirdik. Netaş olarak, VoIP ve multimedya teknolojilerinde dünyada ilk 10 laboratuvar arasında yer almamızı sağlayan yetkinliğimizi kullanarak, internet üzerinden yapılan sesli ve görüntülü görüşmelerde güvenliği sağlayacak Nova V-Gate (VoIP Güvenlik Duvarı), Nova V-Spy (VoIP Güvenlik Zafiyet Analiz Aracı), Nova Pentest Hizmetleri ve Nova MSP (Medya Güvenlik Platformu) siber güvenlik ürünlerimizle pazarda yerimizi aldık.

 

Veri merkezi, bulut teknolojisi gibi alanlarda sunduğumuz çözümler kapsamında; 2015 yılında, Türkiye’de 10’un üzerinde büyük kuruluşa ve 100’ün üzerinde noktaya, uçtan uca veri merkezi çözümlerimizi uyguladık. Özellikle, Türkiye’yi ileriye götürecek akıllı teknolojiler üzerine geliştirilen tüm projelerde yer alıyoruz. Akıllı şehirler, binalar, stadyumlar başta olmak üzere e-kimlik, e-devlet uygulamaları ve afet yönetimi gibi birçok çalışmada da imzamız var.

 

Geleceğimizi garanti altına alacak projeler gerçekleştirmeye ve bölgesel sistem entegratörü olma yolundaki çalışmalarımıza devam edeceğiz. Önümüzdeki dönemin Netaş adına daha verimli geçeceğine ve çok daha büyük projelere imza atacağımıza yürekten inanıyoruz.

Tarih: 30.05.2016 21:39 Yazar: Selcan Taşkıran

Yazar'a Soru Sorun!

eBülten Üyeliği

Tüm yeniliklerimizden haberdar olmak için eBültenimize kayıt olun!