Blog

Cisco’nun Dünya Çapında Yılın İş Ortağı Netaş!

Cisco ile ilk tanışmam 1995 yılına, Probil ailesine katılmamın da öncesine kadar gidiyor. Cisco’nun Türkiye pazarında yeni yeni boy göstermeye başladığı zamanlardı; o zamanın büyükleri çaresiz bir reddediş içindeydiler ancak Cisco büyüyor, pazar payını, fan kitlesini de arttırıyordu. Özellikle sertifikasyon programlarının niteliği ve kişiye özel olması, tüm kullanıcıların erişimine açık olan geniş doküman kütüphanesi ve Cisco ile proje yapan, kuran, bakım hizmeti veren insanların geliştirdikleri pozitif etkileşim, bu büyümede çok önemli bir rol oynadı.

Yıl 1997; artık Probil bünyesindeki ProNetwork A.Ş de çalışıyorum, Internet Servis Sağlayıcıları dünyasının, yeni olması nedeniyle Internet’in en popüler olduğu yıllar… Cisco iş hacmimiz ISP ve Finans dünyasındaki projeler ile çok artmış, Cisco’nun en yüksek kapasiteli routerları, voice gateway’leri ile ISP altyapıları kuruyoruz. Finans dünyasındaki projelerimizde SNA-SDLC ile IP trafiğini aynı network altyapısından çalıştırıp, işin içinde henüz ses ve video yaygın olarak bulunmasa da, Convergence’ın ilk örneklerini hayata geçirip her projemizle gurur duyuyoruz. Ülkemizin tamamen sayısal altyapıya sahip ilk ISP’si VestelNet’i devreye aldığımızda, DataCenter’da dakikalarca tek başıma oturup sistemlerin yanıp sönen ışıklarını büyük bir keyif ve gurur ile izlediğimi hatırlıyorum.

İş hacmimizin ve yetkinliklerimizin, pazar ve Cisco tarafından daha rahat algılanmasını sağlamak ve sertifikanın sağladığı yararlar nedeniyle, Cisco Silver sertifika programına girdik ve 2001 yılında Türkiye’nin ilk Cisco Silver Partner’ı, 2010 yılında da Cisco Gold Partner’ı olduk. Cisco’dan ilk yerel ödülümüzü 2003’de “Silver Partner of the Year” olarak aldık, ardından her yıl çeşitli konularda yerel ödülleri almaya devam ettik. İlk uluslararası ödülümüz ise 2005 yılında geldi ve 11 ülkeyi kapsayan Central&Eastern Europe bölgesinde “Mobility Partner of the Year” ödülünü kazandık.

Bu yıl ise hem biz hem de Türkiye için bir ilke imza attık ve daha önce Türkiye’den hiç bir firmanın alamadığı bir ödüle layık görüldük, Cisco’nun “Kurumsal Pazarda Dünya Çapında Yılın İş Ortağı” seçildik. Ödül töreni Cisco’nun bu yıl Boston’da düzenlediği binlerce katılımcı ile gerçekleşen İş Ortakları toplantısı kapsamında gerçekleşti ve ödülümüzü Cisco CEO’su John Chambers’ın elinden aldık. Sonrasında, sadece Global ödül kazanan 16 iş ortağının davetli olduğu özel bir resepsiyona katıldık ve tüm Cisco üst düzey yönetimiyle samimi bir ortamda görüşebilme ayrıcalığını da yaşadık. Bu ödülün yanı sıra 2 uluslararası ve 7 yerel ödül daha kazandık.

Cisco bugün 47 milyar dolar ciroya sahip bir dünya devi ve bu cironun yaklaşık %40’ını kurumsal pazardan sağlıyor. Cisco’nun çeşitli sertifikasyon seviyelerine sahip 15.000 civarında iş ortağı var ve biz bu firmalar arasından sıyrılıp, dünyada Yılın Kurumsal İş Ortağı seçildik. Tüm Netaşlılar olarak bununla ne kadar gurur duysak azdır.

Türkiyemizin ve çalıştığımız bölgelerin potansiyelini, Netaş olarak yakaladığımız momentumu göz önüne aldığımızda daha iyisini de yapabileceğimize yürekten inanıyorum. Kazandığımız bu ödülün Netaş ailesi ve sektörümüzün başarı yolculuğunda bir kilometre taşı olmasını diliyorum.

Tarih: 04.07.2013 07:04 Yazar: Necmi Ön

Yazar'a Soru Sorun!

eBülten Üyeliği

Tüm yeniliklerimizden haberdar olmak için eBültenimize kayıt olun!